Saaremaa Kunstistuudio Loomekeskus

Kas sina tead, et Saaremaal justkui aeg peatub, meeled rahunevad ja süda täitub rõõmsa rahuloluga. Siin saarel viivad kadakate lõhn, merekohin, rahu ja vaikus sinu loovuse ja loomingulisuse täiesti uuele tasemele. Just SELLEPÄRAST peaksid sa tulema ja tegema tööd siinsamas Saaremaal!

Kuidas? Kus?

Paki oma loominguline töökoht kokku ja tule Saaremaa Kunstistuudio Loomekeskusesse, kus avatakse jaanipäeval 6 uut valgusküllast rendistuudiot ja avatud kontor. Saaremaa Kunstistuudio nüüdseks 3-korruseline maja asub Kuressaare kesklinnas peatänaval ja ootab kõiki kunstnikke, loomemajanduse valdkonnas tegutsevad ettevõtteid ja FIE-sid oma uusi ruume kasutama!

Tule proovi meie juures töötada ja loovust arendada kasvõi üks päev või nädal. Oleme kindlad, et sellest saab kuu, või kaks, või terve aasta! Ja lõpuks eladki juba siin, kus keegi kuskile ei kiirusta, ummikuid ei ole ja kus värsked Saaremaised talumunad tuuakse kodu ukse taha.

Lähemalt meie stuudiotest:

Kõik loomestuudiod asuvad Saaremaa Kunstistuudio ruumides Kuressaare kesklinna peatänaval aadressil Lossi 5. Hoonel on 2 sissepääsu, peatänavalt ja sisehoovist. Uued stuudiod asuvad maja II ja äsjavalminud III korrusel. Majas asub kohvik Retro, kunstigalerii, koolitusruumid, keraamikaklass koos keraamikaahjudega ja klaasisulatusahi. Majas tegutseb ka Erakunstiskool ANNE ja kodumaise looduskosmeetika tootja HOIA homespa.

Kõik rentnikud saavad oma toodangut eksponeerida meie I korrusel asuvas kunsti- ja disainigaleriis ja oma tooteid turundada ühisel ekspordi veebiplatvormil, mida planeerime välja kujundada rentnikega koostöös selle aasta lõpuks. Platvorm hõlmab veebipoodi ja ühisreklaami sotsiaalmeedia kanalites.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab Mittetulundusühing Saaremaa Kunstistuudio projekti EU50720 „Saaremaa Kunstistuudio taristu arendamine“ 199 977,60 euroga. Projekti eesmärk on arendada Kunstistuudio taristutingimusi kunstitööde teostamiseks ja kunstitoodete loomiseks, mis loob aluse kasusaajate turundustegevusele ja eelduse toodete turustamisele nii Eestis kui välisriikides.

Loomemajanduse taristu ja tehnoloogilise võimekuse arendamist toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Saaremaa Kunstistuudio on 25 aastat tegutsenud kunstiettevõte ja koolitaja.