Siidimaalide näitus ÕHUS JA VEES.jpg

Näitus „Õhus ja vees“ on sündinud tekstiilikunstnike Ainikki Eiskopi, Anne Tootmaa, Merike Roodla, Sigrid Huiki ja Sirje Raudsepa armastusest siidimaali erinevate võimaluste ja tehnikate vastu ja on kummardus kevadise looduse eripära tähelepanekutele linnuriigis ja veemaailmas. Enamik näitusetöid on valminud sellel kevadtalvel – tunda on igatsust värvide ja looduse lopsakuse järele.

Ainikki Eiskopi kangad pakuvad äratundmisrõõmu looduses uitajatele. Anne Tootmaa tundlik maalitehnika lummab koloriidi ja meeleoluga. Merike Roodla tööd on maalilised ja voolava joonega. Sigrid Huik rõhutab läbi selgete ja tugevate kujundite oma lugu, mis lähemalt vaadates on läbitöötatud ja peen. Sirje Raudsepa hea värvitunnetuse ja kompositsiooniga tööd on kui väga terviklik järjejutt. Igal kangal on jutustada oma lugu, kõik lood on maalitud naturaalsele siidile ja enamus valminud vahabatika tehnikas. See tehnika võimaldab tööl valmida nii, et sa kunagi ei tea päris täpselt ette, milline lõpptulemus tuleb, see üllatusmoment ja ootus näha valmistööd on autorilegi maagia.

* Ainikki Eiskop on sündinud 1966. aastal Viljandis. 1991. aaasal lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi tekstiili eriala. Ta tegeleb peamiselt siidimaaliga, kuid on loonud ka põimetehnikas vaipu, teinud lapitööd ja tikkinud.

* Anne Tootmaa on sündinud 1961. aastal Muhus. 1985. aaasal lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi tekstiili eriala ja õppis 1991. aastal Benta Hammeri erastuudios. Ta tegeleb peamiselt siidimaaliga.

* Merike Roodla on sündinud 1959. aastal Tartus. 1984. aaasal lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi tekstiili eriala. Ta tegeleb peamiselt siidimaaliga ja kangatrükiga.

* Sigrid Huik on sündinud 1964. aastal Tallinnas. 1988. aastal lõpetas Eesti Riikliku Kustiinstituudi tekstiili eriala. Tema armastab siidimaali ja ka põimetehnikas vaipade loomist.

* Sirje Raudsepp on sündinud 1948. aastal Haapsalus. 1974. aastal lõpetas Eesti Riikliku Kustiinstituudi tekstiili eriala. Ta tegeleb siidimaali, tekstiilist ehete ja mänguloomade disainimisega.

 

Näituse avamisele järgneb soovijatele siidimaali töötuba, kus kunstnikud jagavad oma kogemusi ja näpunäiteid.