KURSUSE SISU

Hiina kalligraafia kursuse eesmärk pole ainuüksi kirjakunsti õppimine. Eesmärgiks on vanahiina mõttemaailmaga tutvumine, läbi enda kannatlikuse ja keskendumisvõime proovile paneku, uuehiina mõttemaailma mõistmine. Kalligraafia oli üks otsustavad eksameid Hiina Imperaatorlikust testist, sest et just kalligraafia praktika paljastab inimese ja toob nähtavale tema tõelise iseloomu. Workshopil läbime seda testi ja proovime kvalifitseeruda Hiina keisririigi ministriteks. Kursusel me saame vastuseid ka paljudele küsimustele mis puudutavad nii materjale, tehtikat kui filosoofiat. Otsime loogikat märkide taga, nagu näiteks: miks märk „tee“ just selline on? 

AJALUGU

Muistne Hiina kirjakeel hakkas arenema juba 8000 aastat tagasi ja selle areng pole siiani peatanud. Kuskil 50 aastat tagasi viidi Hiina Rahvavabariigis läbi kirjareform, mille tulemusena võeti kasutusele lihtsustud kiri. Peale selle lisandub iga aastaga hiina keelele uusi märke juurde ja sõnaraamatud kasvavad paksemaks. Keegi ei oska öelda täpset hiina keele märkide arvu, kuid eeldatavasti on neid umbes 80 000.

Hiinakiri ei baseeru alfabeetilisel süsteemil, vaid võtab oma alguse piltkirjast. Ajapikku on hiina märgid muutunud abstraktsemaks ja nende tähendust on nüüd raske ära arvata. Kuid kui teada märkide arengu ajalugu, siis see keeruliseks nimetatud keel muutub väga loogiliseks ja kergesti õpitavaks. 

 

HIINA KALLIGRAAFIA

 KURSUS
Hiina märgi DNA dekodeerimine
28. oktoober - 30. oktoober 2011

Hiina kalligraafia on põnevaim viis Hiina kultuuri ja traditsioonide avastamiseks.
Kolmepäevasel kalligraafia koolitusel saab teada, kui suur ja sügav maailm peitub igas Hiina märgis. Hiina märgi DNA dekodeerimine on nagu omaette teaduse õppimine, mis avab uued uksed meie mõttemaailmas ja annab võimaluse maailma teise nurga alt vaadata. Hiina kalligraafia praktikat rakendatakse hea tervise säilitamiseks, sellel on stressimaandav mõju. Hiina kalligraafid on tuntud väga pika eluea poolest.

kodulehe kalligraafia pilt.JPG

Koolituse teemad: loomageeniga märgid, loodusegeeniga märgid, filosoofilised märgid ja mõtteterad.
Päevakavas on ka väikesed Hiina traditsioonilise maali nipid.
Kursuse tasu sisaldab 10 tundi õpetust, 2 paberilehte, tindi ja pinstlite kasutust. Kalligraafia paberit, pintsleid ja tinti saab kohapeal kaasa osta.

Koolitus toimub:
Reedel 28.10.2011 kell 18.00 - 20.00
Laupäeval 29.10.2011 kell 10.00 - 14.00
Pühapäeval 30.10.2011 kell 11.00 - 15.00

Koolituse maksumus 45 €
                                 
Juhendaja KRISTIINA KRAFT on õppinud 3 aastat Pekingi Kunstiakadeemias ning kalligraafiaga tegelenud juba üle 5 aasta.
 

Pildid eelmisest kursusest leiad siin!

 Vaata kursuse PDF reklaami
(laadimine võtab natukene aega)

Hiina keel on kõige vanem siiani kasutusesolev keel ja seda kasutab suurim arv inimesi maailmas.
Muistse Hiina kirjakeel hakkas arenema juba 8000 aastat tagasi ja selle areng pole veel peatunud: 50 aastat tagasi oli Hiina Rahvavabariigis läbiviidud kirjareform, mille tulemusena oli kasutusele võetud lihtsustatud kiri; iga aastaga lisandub hiina keelele uusi märke juurde ja sõnaraamatud kasvavad paksemaks.
Ei ole teada mitu märki hiina keeles täpselt olemas on, kuid arvatakse, et neid on juba üle 80000. Hiinakiri ei baseeru alfabeetilisel süsteemil, vaid saab alguse piltkirjast. Ajapikku on Hiina märgid muutunud abstraktsemaks ja nende tähendust on nüüd raskem ära arvata. Kuid kui teada märkide arengu ajalugu, siis see keeruliseks nimetatud keel muutub väga loogiliseks ja kergesti õpitavaks.
Hiina kirjakeele õppimine on nagu uue maailma avastamine, see on täis üllatusi ja positiivseid elamusi.
Hiina kalligraafia kursuse eesmärk ei ole ainuüksi kirjakunsti õppimine. Eesmärgiks on vanahiina mõttemaailmaga tutvumine läbi enda kannatlikkuse ja keskendumisvõime proovilepaneku ning uuehiina mõttemaailma mõistmine.
Kalligraafia oli üks otsustavamaid eksameid Hiina Imperaatorlikust testist, sest just kalligraafia praktika paljastab inimese ja toob nähtavale tema tõelise iseloomu.
Kursusel läbime selle testi ja proovime kvalifitseeruda Hiina Keisririigi ministriteks. Kursusel saame vastuseid ka paljudele küsimustele mis puudutavad nii materjale, tehnikat kui filosoofiat. Otsime loogikat märkide taga.

 

VAREM TOIMUNUD KURSUSED:

KURSUSE KAVA 

Reedel, 3. detsember kell 18.00-21.00
Sissejuhatus kalligraafiasse: Ajalugu, kuulsad meistrid ja nende looming.
Materjalid: Riisipaber, Maobian paber, Pizhi paber. Pintslid. Tušš. 
Praktiline osa: Märkide arengu uurimine ja kirjutamine. Zhuanshu stiil, kaishu stiil. Inimene. Mees ja naine. Laps ja kodu. Taevas, vesi, tuli...Kompositsiooni põhimõtted. Rohkem märke ja paar vanasõna. 

Laupäeval, 4. detsember kell 11.00-14.00 ja pühapäeval kell 12.00-15.00
Praktika. Zhuanshu stiil, kaishu stiil. Igavik. Armastus. Õnn. Rahu. Numeroloogia. Hiina kultuurile omased pühad loomad, linnud ja kalad. Bambuse maalimistehnikad. Vanasõnad.

Kursuse maksumus: 750.- 
Kursuse läbiviija: KRISTIINA KRAFT 
Registreeri siin: Saaremaa Kunstistuudios või telefonil 5116740 või 4533748.

kalligraafia kiri.gif